Current Members

Individual Members

Patron Level
Brooks Gunsul

Sustaining Level
Amy Winterowd
Anthony Belluschi
Dave Adams
Jeremy Mucha
Justin Stranzl
Michael McCulloch
Michael and Glenda Utsey
Sally Painter
Steve and Kathleen Poland
Susan and Nick Stier

Supporter Level
Caroline Fenn
Chris Ramey
Corrine Oishi
Erik Funke
James McGrath
Joachim and Elizabeth Grube
Mark Ramsby
Roderick and Amanda Ashley
Ron and Nancy Gronowski
Steven Koch, FASLA
Thomas Whittaker

Friends Level
Alan Costic
Barbara and Timothy Mahoney
Brian Creany
Cassidy Bolger
Celeste Lewis
Don Hynes
Han-Mei Chiang
Holly Braun
James E. and Martha Andrews
Jon Schleuning
Jonah Cohen
Kate Kearney
Kathleen and Leigh Stephenson-Kuhn
Kathy Shaloo Berg
L. Rudolf Barton
Marian Creamer
Peter Meijer
Rachel Taylor Brown
Richard Brown
Sean Gay
Solvei and Steve Neiger

Basic Level
Anne Monnier
Bart Ricketts
Brannon Lobdell
Carl Vance
Dan Kavanaugh
Deb Meihoff
Don Tuski
Dustin Stallings
Ed Carpenter
Elaine Paul
Elizabeth Anderson
Eric Corey Freed
Eric Dickey
Erik Gerding
Hayley Brown
James Meyer
Jane Giltinan
Jane Hansen
Jeanette Shortley
Jeff Schnabel
Jennifer Haycox
Jeff Sthur
Jerry Waters
Jill Sherman
John Maternoski
Joseph Readdy
Kaarin Knudson
Katie Taylor
Kelcey Beardsley
Kent Duffy
Kirsten Sandberg
Lee Kilbourn
Linda Bunza
Luke Arehart
Michael Great
Michael McCulloch
Michael Thrailkill
Monica Anderson
Monica Monaghan-Milstein
Nancy Cheng
Nancy Merryman
Nathan Gibson
Neil Matteucci
Peter van der Meulen
Robert Matteson
Stan Chesshir
Stefanie Becker
Steve Shapiro
Tim Eddy
Tom Becic
William Parry
William Tripp
Wilson Smith III
Zeljka Carol Kekez

Student & Intern Level
Marija Sassine

Members participating in the
Architects in Schools program
can be found here.

Corporate Members

Partner Level

kpff_logo

SKANSKA_MAC_PANTONE [Konvert]

logomark

ZGF_logo

Executive Level
Gerding Edlen
Lease Crutcher Lewis

Principal Level
Daily Journal of Commerce
Interface Engineering
PosterGarden
Rowell Brokaw

Entrepreneur Level
Affiliated Engineers, Inc.
Andersen Construction Company
ARC Document Solutions
Benson Industries
Catena Consulting Engineers
Design Museum Portland
DLR Group
FFA Architecture + Interiors
Fortis Construction Inc.
GBD Architects
General Sheet Metal
Glumac
Hacker Architects
Hennebery Eddy Architects
Hoffman Construction Company
Holst Architecture
JE Dunn
JH Kelly
Mayer/Reed
Melvin Mark Company
Merryman Barnes Architects
Mortenson Construction
On Electric Group
ORANGEWALLstudios
Otak
PAE Consulting Engineers
PLACE
Scott|Edwards Architecture
Stantec
Turner Construction Company
Walsh Construction Co.
Yost Grube Hall Architecture

Basic Level
Anderson Krygier, Inc.
Ankrom Moisan
BORA Architects
Cheryl’s on 12th
Dangermond Keane Architecture
DeaMor Associates, Inc.
Deschutes Investment Consulting
Froelich Engineers, Inc.
Geffen Mesher
LEVER Architecture
Mazzetti & Associates
McKinstry
Mutual Materials
Nishkian Dean
Opsis Architecture
Portland Internetworks
R&H Construction
Rider Levett Bucknall
Stastny:Architect LLC
Valar Consulting Engineers

Associate Level
Ancona + Associates
Civilis Consultants
Clark/Kjos Architects
Emerick Architects
EVERLIFE Home
Greenline Fine Woodworking
Grummel Engineering
Hanset Stainless, Inc.
Harper Houf Peterson Righellis Inc.
The Joinery
Lois D. Cohen Associates
Marsh USA
Miller Consulting Engineers
Morrison Hershfield Corporation
R.F. Stearns
Samata Consulting Engineers
Susan Emmons Studio
William Wilson Architects